Obszary działania -> Zagospodarowanie przestrzenne

18.08.2019 22:21 Kategoria: Zagospodarowanie przestrzenne Wyświetl tylko kategorię:Zagospodarowanie przestrzenne

Park Syrenki


Statek, trampoliny... i nietoperze. Park Syrenki zaprasza

Wraz z wiosennymi promieniami słońca na Białołęce pojawił się nowy teren rekreacyjno-sportowy. To Park Syrenki położony w bezpośrednim sąsiedztwie Kanału Żerańskiego. Wraz z mieszkańcami walczyłam o niego od kilku lat.

Park Syrenki znajdziemy na Kobiałce, przy ul. Długorzecznej. U wejścia wita plansza z Warszawską Syrenką, pływającą wśród smoczych łodzi, kajaków, nart wodnych. Wszystkie te sporty są uprawiane na Kanale Żerańskim, a sam park ma wiele akcentów wodniackich.

Miejsce szyte na miarę

Budowa parku została podzielona na etapy. W pierwszym urząd dzielnicy za 750 tys. zł. wybudował m.in. plac zabaw dla maluchów, dla starszaków i skatepark.

Na placu zabaw dla najmłodszych znajdziemy piaskownicę, koniki do bujania i drewniany statek, za którego sterem dzieci odbędą pierwszy w życiu rejs. Widok na Kanał Żerański i przepływające na nim statki będzie dostarczał dodatkowych wrażeń w wodniackiej zabawie. Przy ławkach są stoliki do gry w szachy, które umożliwią także karmienie siedzących dzieci. Niespodzianką czekającą na użytkowników jest mieszkający w sąsiedztwie placu zabaw dzięcioł czerwony. Plac zabaw dla starszych dzieci oferuje dwa rodzaje huśtawek, w tym bocianie gniazdo, zjeżdżalnię z wieżą i hamakiem, piramidę linową i trampoliny do skakania. Trampoliny są pomysłem kajakarki trenującej na Kanale Żerańskim. Inspiracją był plac zabaw przy Akademii Wychowania Fizycznego.

We współpracy z młodzieżą w Parku Syrenki powstał także duży skatepark, który docelowo będzie oddzielony od placów zabaw boiskiem. Ciekawostką jest fakt, że nieopodal skateparku w dziupli jednego z drzew mieszka duża kolonia nietoperzy.

Co dalej?

W kolejnym etapach powstanie tu jeszcze boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią poliuretanową i piłkochwytami, boisko do piłki plażowej, tor rowerowy, ogrodzenie. Trzeba także wybudować kilka miejsc parkingowych, oświetlenie, toalety. Jako radna Warszawy zwróciłam się prośbą do prezydenta miasta o przeznaczenie funduszy na dalszą budowę parku. Potrzebujemy ok. 1,5 mln zł. Ważne jest dla nas także zamontowanie monitoringu. Wystąpiłam już z wnioskiem o jego założenie. Do tego czasu bądźmy uważni i opiekujmy się tym miejscem.

Interelacja w radzie miasta

rozbudowy terenu rekreacyjno-sportowego przy ul. Długorzecznej "Parku Syrenki"
https://bip.warszawa.pl/NR/exeres/BC289BCB-27BA-47FD-B313-10837E5722F3,frameless.htm