Obszary działania -> Dzieci i młodzież

18.08.2019 21:50 Kategoria: Dzieci i młodzież Wyświetl tylko kategorię:Dzieci i młodzież

Inicjatywy z młodzieżą


Młodzi Mistrzowie

Zainicjowałam i współtworzyłam I Białołęcki Przegląd Szkolnych Form Muzycznych i Teatralnych "Młodzi Mistrzowie".

Celem konkursu jest promocja pasji i talentów artystycznych uczniów białołęckich szkół. Wydarzenie pokazuje jak działają  białołęckie szkoły podstawowe w zakresie rozwijania pasji artystycznych dzieci i  młodzieży.Konkurs przebiega w dwóch kategoriach artystycznych:
muzycznej – dla zespołów i solistów
teatralnej – dla grup teatralnych.
Zespoły muzyczne, soliści i grupy teatralne prezentują się w trzech kategoriach wiekowych:
klasy I-III, klasy IV – VI,, klasy VII i oddziały gimnazjalne  II, III.

Organizatorem Przeglądu jest Stowarzyszenie Moja Białołęka,
Współorganizatorzy: Białołęcki Ośrodek Kultury, Szkoła Podstawowa Nr 112  Im. Marii Kownackiej,Szkoła Podstawowa Nr 368  im. Polskich Olimpijczyków.
Partnerami naszego projektu (w charakterze Jurorów) jest młodzież z klasy V Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza i młodzież z Niepublicznej Szkoły Muzycznej I st. Con fuoco. Partnerem eksperckim wspierającym młodzież w ocenach są przedstawiciele artystów Teatru Baj. Przegląd odbywa się pod patronatem honorowym Burmistrz Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy

Tydzień Kwitnących Akacji - warsztaty wspierające rozwój osobisty dla młodzieży

Od 2010 roku organizuję spotkania z młodzieżą w ramach projektu Stowarzyszenia Moja Białołęka „Tydzień Kwitnących Akacji”.  Co roku spotykamy się ponad tysiącem uczniów, a w roku 2019 było to dwukrotnie więcej, bo ponad dwa tysiące uczniów. Nasze „Akacje” to praca warsztatowa z młodymi ludźmi wspierająca ich rozwój osobisty. Szczególny nacisk kładziemy na rozwijanie umiejętności liderskich, umiejętności pracy w  zespole, umiejętność radzenia sobie ze stresem. Rozmawiamy po partnersku z młodymi o tym,  co jest dla nich ważne.
Podkreślamy, jak ważny jest rozwój pasji i zainteresowań,  pomagamy, w tym, by uwierzyć, że w dorosłym życiu można odnieść sukces, być spełnionym i zawsze znaleźć czas i miejsce na swoje zainteresowania.

Walka o most nad Kanałem Żerańskim

W 2009 roku most nad Kanałem Żerańskim został uszkodzony i planowano jego zamknięcie.

W Telewizyjnym Kurierze Warszawskim pojawiła się wypowiedź, że „most na Kanale Żerańskim był budowany do przeprawy bydła”. W tym czasie pełniłam funkcję przewodniczącej rady rodziców Szkoły Podstawowej nr 31 oraz prezesa Stowarzyszenia Moja Białołęka.Stowarzyszenie Moja Białołęka i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 31 zorganizowali Konkurs na „Najpiękniejszą Krowę na Moście”. Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 31 wykonali makiety krów i w uroczystym pochodzie zaprowadziły je na most. Dzięki zaangażowaniu mediów w to wydarzenie, udało się przekazać wiadomość, że most jest potrzebny, w szczególności uczniom mieszkającym po drugiej stronie Kanału.

Makiety krów pojechały także do ZDM i pałacu Prezydenta m.st. Warszawy. W odpowiedzi na nasz apel Rada m.st. Warszawy przyznała ok. 20 mln na budowę mostu. Docelowo kosztował ok. 8 mln zł.

Bociani Zakątek

Teren rekreacyjno-sportowy

Pierwszy na terenie Białołęki wschodniej teren rekreacyjno-sportowy, który powstał w wyniku inicjatywy mieszkańców skupionych w Partnerstwie Ulic Zielonej Białołęki. Na jesieni 2014 roku powiększył się o boisko wielofunkcyjne, parking, skatepark, siłownię plenerową, miejsce do grillowania i tablice przyrodnicze.

W przyszłości w parku będzie znajdzie się też rzeźba Bociana Kajtka - literackiego patrona parku, bohatera książki Marii Kownackiej „Kajtkowe Przygody”, wybranego w konkursie przez dzieci