Obszary działania -> Zdrowie, Sprawy Społeczne

02.11.2014 20:39 Kategoria: Zdrowie, Sprawy Społeczne Wyświetl tylko kategorię:Zdrowie, Sprawy Społeczne

Budżet Partycypacyjny

Od 2013 roku jako jedyna przedstawicielka radnych dzielnicowych znajduję się w Radzie Budżetu Partycypacyjnego Prezydent m.st. Warszawy. W zespole dzielnicowym uczestniczę jako reprezentantka strony społecznej – Stowarzyszenia Moja Białołęka.


Organizuję dwa spotkania z mieszkańcami. Pierwsze wspólnie z sąsiadami z osiedla Derby na terenie Zielonej Biblioteki, drugie z inicjatywy radnych Klubu Platformy Obywatelskiej wraz z Anną Majchrzak i Mariuszem Wajszczakiem w Urzędzie Dzielnicy Białołęka.

Pomagam mieszkańcom chętnym do złożenia projektów.

Wspieram promocję trzech projektów lokalnych:

 1. Hobby, pasja, zabawa. Zajęcia integracyjne dla mieszkańców Zielonej Białołęki
  Pomysł mieszkańców osiedli Derby na bezpłatne warsztaty sąsiedzkie w Bibliotece „Zielona” przy ul. Berensona 38. Jest to szansa na realizację swoich artystycznych pasji, zainteresowań oraz na poznanie swoich sąsiadów. Do wyboru warsztaty fotograficzne, gobeliniarskie, ogólnoartystyczne oraz zajęcia sportowe nordic walking.
 2. Tablica sąsiedzka - wymiana informacji mieszkańców Zielonej Białołęki
  Pomysł mieszkańców osiedli Derby i radnej Agnieszki Borowskiej na poprawę komunikacji i wymianę informacji. Tablice informacyjne, wolnostojące i wiszące przy placówkach oświatowych, w parkach, bibliotece, parafiach oraz strona internetowa, fanpage lub grupa tematyczna na facebooku, akcja promocyjna - ulotki, plakaty. W ramach „Tablicy sąsiedzkiej” będzie można zamieszczać informacje o imprezach rekreacyjnych, wydarzeniach kulturalnych, akcjach społecznych, inicjatywach sąsiedzkich, a także ważne informacje dotyczące planowanych i realizowanych inwestycji w naszej okolicy oraz ogłoszenia mieszkańców.
 3. Bociani Zakątek – powiększenie terenu rekreacyjno – sportowego

oraz ponad lokalnych:

 1. Bociani Zakątek - powiększenie skateparku
  Powiększenie skateparku w Parku Bociani Zakątek poprzez dodanie podłoża betonowego na powierzchni ok 300 m2. Dodanie kilku urządzeń dwóch rozmiarów - dla dzieci i młodzieży.
 2. 30 szt. bud dla psów, które zostaną przekazane przez Urząd Dzielnicy Białołęka dla mieszkańców chętnych do opieki nad bezpańskimi psami. Budy są w 3 rozmiarach po 10 szt. Dla małych piesków, dla średnich i dla dużych.