Obszary działania -> Dzieci i młodzież

14.08.2010 13:54 Kategoria: Dzieci i młodzież Wyświetl tylko kategorię:Dzieci i młodzież

Bociani Zakątek


Bociani Zakątek to przyszła nazwa terenu rekreacyjnego przy Ruskowym Brodzie. Została zaproponowana przez dzieci, w konkursie którego celem była edukacja obywatelska i pobudzanie do trwałych działań na rzecz ochrony środowiska lokalnego. Dzięki konkursowi dzieci mogły się zaangażować w tworzenie przestrzeni, której będą użytkownikami.

Nazwa nawiązuje do bohatera książki Marii Kownackiej – Bociana Kajtka z „Kajtkowych Przygód.” To bohater, który dba o środowisko, jest przyjazny w stosunku do innych osób i prowadzi zdrowy styl życia. 

Organizatorem konkursu był Urząd Dzielnicy Białołęka, Białołęcki Ośrodek Kultury, Szkoła Podstawowa Nr 31 oraz Stowarzyszenie Moja Białołęka. W skład komisji konkursowej wchodzili m.in. Wiceburmistrz Piotr Smoczyński, radna miasta Mariola Rabczon, dyr. Szkoły Podstawowej Nr 31 Bożena Smoczyńska, dyr. BOK Tomasz Służewski.

W konkurs byłam zaangażowana jako jego inicjator, pomysłodawca i przewodnicząca komisji konkursowej. Zapraszałam mieszkańców do aktywnego udziału w konkursie na łamach Gazety Echo Białołęckie w artykule Nazwijmy plac zabaw, czyli dyskusja obywatelska z dziećmi podczas kolacji.