Obszary działania -> Zagospodarowanie przestrzenne

05.09.2010 14:06 Kategoria: Zagospodarowanie przestrzenne Wyświetl tylko kategorię:Zagospodarowanie przestrzenne

Bociani Zakątek - park, boisko, plac zabaw przy ul. Ruskowy Bród

Pierwszy na terenie Białołęki wschodniej teren rekreacyjno-sportowy, który powstał w wyniku inicjatywy mieszkańców skupionych w Partnerstwie Ulic Zielonej Białołęki.


Na jesieni 2014 roku powiększył się o boisko wielofunkcyjne, parking, skatepark, siłownię plenerową i tablice przyrodnicze. W parku będzie znajdzie się też rzeźba Bociana Kajtka - literackiego patrona parku, bohatera książki Marii Kownackiej „Kajtkowe Przygody”, wybranego w konkursie przez dzieci. 

Główne elementy terenu to: trzy place zabaw, boisko wielofunkcyjne, kort tenisowy, teren dla rolkarzy, mini scape park, ścieżka zdrowia, stoły do ping-ponga, stoły do gry w szachy, polana na imprezy plenerowe. Obok boiska jest zaplanowane miejsce dla publiczności umieszczone na wzniesieniu terenu oraz dwie niezależne ławki dla grających drużyn, nieopodal i w kilu innych lokalizacjach - parkingi rowerowe. Park jest połączony z pobliskim miejscem historycznym – cmentarzem ewangelickim.

Rozbudowa parku to efekt moich działań jako radnej - na przestrzeni czterech lat. W pierwszej kolejności powstało ogrodzenie parku od strony ulicy, w drugiej odwodnienie wraz ze studniami chłonnymi w ulicy Ruskowy Bród. Dzięki temu woda nie zalewa przystanku autobusowego. W pobliżu parku dobudowano też brakujące chodniki, wymalowano przejścia dla pieszych. Teraz bezpieczeństwo zwiększy dodatkowo parking. To nie koniec rozbudowy parku. Będzie on powiększony w ramach budżetu partycypacyjnego. W przyszłym roku pojawią się kolejne zabawki i w miarę możliwości oświetlenie.

W mediach:

Odloty w Bocianim Zakątku. Przyjdź w niedzielę
http://tustolica.pl/odloty-w-bocianim-zakatku-przyjdz-w-niedziele_68479
 
Zielona Białołęka rozkwitnie! Nowe, fajne projekty
Rekreacyjny teren nad Kanałem Żerańskim, nowe oblicze Bocianiego Zakątka, zakątek edukacyjny o kulturze Mazowsza oraz ścieżka dla dzieci niewidomych w parku przy ul. Magicznej: Zielona Białołęka kwitnie!
http://tustolica.pl/zielona-bialoleka-rozkwitnie-nowe-fajne-projekty_67570

Wschodnia Białołęka: który projekt zrealizujemy?
http://tustolica.pl/wschodnia-bialoleka-ktory-projekt-zrealizujemy_67461
 
Wychodzony Plac Zabaw
http://tustolica.pl/wychodzony-plac-zabaw_27195
 
Ruskowy Bród: jest plac zabaw, będzie boisko i korty
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34889,8660216,Ruskowy_Brod__jest_plac_zabaw__bedzie_boisko_i_korty.html