31.08.2018 22:27

1 wiata przystankowa zamiast 205.potrzebnych wiat we wschodniej części Białołęki

Z 205 potrzebnych wiat przystankowych wschodnia Białołęka otrzyma jedną na ul. Chudoby. Nasz białołęcki limit to trzy wiaty. Dwie kolejne będą na ul. Smugowej 02, Hanki Ordonówny 01 . Nie wiem czy się śmiać, czy płakać.


W trakcie badań „Mapa Marzeń Koniecznych Białołęczan” wskazaliście na potrzebę budowy wiat przystankowych. Nie podoba się Wam gdy mokniecie, nie jesteście osłonięci przed wiatrem, gdy starsze osoby, lub dzieci z plecakami nie mają siły stać dwadzieścia minut. Czasem się to zdarza, gdyż do przystanków niektórzy z Was mają kilka kilometrów i przychodzą na przystanek parę minut po autobusie.

Sprawdziłam ile przystanków jest bez wiat na wschodniej Białołęce, jakie są koszty i otrzymałam niebagatelną sumę dokładnie wyliczoną jak na ZTM przystało. To ponad 6 mln złotych, czyli 6.334.500 zł brutto.
Niestety, czytając odpowiedź na moją interpelację, (w której dowiadujemy się, że otrzymamy jedną wiatę na wschodnią Białołękę wyszarpniętą z limitu 500 tys w dyspozycji ZTM) mam obawę, że przed nami długa droga nie tylko do przystanku.

Pewnym pocieszeniem jest to, że na modernizowanych nowych ulicach będą wiaty. W przypadku ulicy Głębockiej będzie ich 15. Jeśli chodzi o Zdziarską - dopytam, bo tego mi nie powiedziano.

Linki do mojej interpelacji:
https://bip.warszawa.pl/NR/exeres/FD032C6E-F012-4C80-A0B0-4AEB9713F0B4,frameless.htm