28.12.2010 18:45

Nominacja do "Stołka": Agnieszka Borowska

Ostanie dni głosowania w plebiscycie dziennikarzy Gazety Wyborczej


Gazeta Wyborcza jak co roku ogłosiła konkurs na nagrodę "Stołek" i antynagrodę "Nogę do Stołka". O nagrodę walczą wytypowane przez Redakcję zaangażowane dla Warszawy osoby, szczególnie dla niej zasłużone. Zostałam wytypowana jako jedna z pięciu osób nominowana do nagrody Stołka.

 Zwycięsca zostanie przedstawiony w sylwestrowym wydaniu Gazety Wyborczej.

Poza nagrodą redakcji jest ogłoszony plebiscyt dla czytelników. Serdecznie Państwa zapraszam do głosowania i popracia mojej kandydatury. To głos popracia nie tylko dla mnie, ale dla Białołęckich spraw.

 

NOMINOWANI DO NAGRODY STOŁKA

 

Architekci z pracowni IN-VI i mieszkańcy Pól Wilanowskich

Za to, że w czasie wspólnych sąsiedzkich akcji sadzą drzewa, żywopłoty, ustawiają ławki. Nie zniechęcili się, gdy ich pierwszą akcję z lodowatym chłodem początkowo przyjął urząd dzielnicy.

 

Marek Sołtys

Szalony Wózkowicz. Nikt dotąd tak jak on skutecznie nie walczył o prawa niepełnosprawnych. Wziął sprawy w swoje ręce i walczy o przyjazną przestrzeń, dzięki niemu są m.in. rampy przy lokalach usługowych przy Trakcie Królewskim.

 

Gen. Zbigniew Ścibor-Rylski

Prezes Związku Powstańców Warszawskich, za przeproszenie za cierpienia, jakich w czasie Powstania Warszawskiego doznali cywile. To wymagało wiele odwagi.

 

AGNIESZKA BOROWSKA

Kobieta, która rozruszała Białołękę. Wywalczyła plac zabaw, przeniesienie przystanku w pobliże nowego osiedla, z założonym przez siebie stowarzyszeniem Moja Białołęka wywalczyli pieniądze na nowy most nad ul. Kobiałka.

Więcej... http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,111254,8854419,Nominacja_do__Stolka___Agnieszka_Borowska.html#ixzz19QgsLcsl

GŁOSUJ http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/0,111254.html

 

 

30 osób ze studia Platige Image, reżyser Damian Nenow, producent Michał Gryn

Za "Miasto ruin", niezwykły animowany film pokazujący z lotu ptaka Warszawę w 1945 r.

 

 

NOMINOWANI DO NOGI OD STOŁKA ROKU 2010

Jerzy Lejk

Dyrektor Metra. Za kompromitującą bezczynność w sprawie dostosowania metra do potrzeb niewidomych. Na peronach wciąż nie ma taśm z wypustkami i to dwa lata po wypadku Filipa Zagończyka.

Prof. Alojzy Szymański

Rektor SGGW. Za zamknięcie dla mieszkańców Warszawy Centrum Wodnego, które powstało za unijne dotacje i które miało być dostępne dla wszystkich.

Mirosław Kazubek

Wicedyrektor Zarządu Dróg Miejskich, który nie chciał się oddać kawałka chodnika na bluszcz przy Centrum Chopinowskim na Tamce i zażądał opłat za zajęcie pasa drogowego.

Jarosław Dąbrowski

Burmistrz Bemowa za przyznanie w ekspresowym tempie mieszkania komunalnego matce swojej przyjaciółki.

Karolina Malczyk-Rokicińska

Za to, że jako doradca prezydenta miasta ds. równego traktowania, że nie poszła na warszawską EuroPride, na którą przyjechały tysiące osób, w tym politycy, urzędnicy i policjanci z całego świata.