28.12.2010 18:34

ul. Berensona do poprawki, prośba o odśnieżanie drogi do szkoły uczniów ul.Ostródzkiej

W wyniku działalności związanej z wykonywaniem mandatu radnego przedkładam interpelację w następującej sprawie:


Wadliwe wykonana nawierzchnia drogi na ul. Berensona na odcinku
ul.Ostródzka – ul.Skarbka z Gór

Na ok. 500 metrowym odcinku ulicy Berensona od ul.Ostródzkiej do Skarbka z Gór - mieszkańcy okolicznych posesji skarżą się na wyjątkowe hałasy spowodowane najeżdżaniem samochodów na źle zamontowane pokrywy studzienek kanalizacyjnych  w drodze. Hałas jest od wczesnych godzin porannych do bardzo późnych wieczornych, gdyż jest to bardzo ruchliwy odcinek drogi dojazdowej do osiedli Derby.

Trzy lata temu budowana była na tym odcinku kanalizacja i ułożona nawierzchnia nie została „dokończona”. Nie ma asfaltu przy krawężnikach. Część nawierzchni od początku była źle wykonana. Niektóre jej fragmenty przygotowano do naprawy poprzez wycięcie dziur przy studzienkach kanalizacyjnych. Dziur nie pokryto asfaltem. W miejscu gdzie był remont kanalizacji – zrobiono dziurę, a następnie uzupełniono płytkami, które również nigdy nie zostały pokryte asfaltem. Konieczna jest naprawa drogi.

Jednocześnie zwracając uwagę na ten odcinek ul.Berensona  jako miejsce dużego ruchu pieszych, w szczególności mieszkańców osiedli Derby do szkoły na Ostródzkiej, zwracam się z uprzejmą prośbą o monit do Straży Miejskiej, aby podejmowała interwencje w sprawie nieodśnieżonych chodników w szczególności odcinek Berensona 4-6, oraz na posesji na zakręcie. Indywidualne interwencje mieszkańców do Straży Miejskiej nie są skuteczne i odcinki te nie są odśnieżane.

Interpelacja złożona do Zarządu Dzielnicy Białołęka w dn. 21.12.2010